a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Roy Hodgson
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi D
Vlerëso Ekipin
5.9
7.0
Ekipi
Erdhi në EURO 2012 pas pësuar asnjë humbje gjatë kualifikimeve në Grupin G ku si kundërshtar kishte Malin e Zi, Zvicrën, Uellsin dhe Bullgarinë.

Përbërja:

Portierë: Joe Hart (Manchester City FC), Robert Green (West Ham United FC), Jack Butland (Birmingham City FC).

Mbrojtës: Leighton Baines (Everton FC), Gary Cahill (Chelsea FC), Ashley Cole (Chelsea FC), Glen Johnson (Liverpool FC), Phil Jones (Manchester United FC), Joleon Lescott (Manchester City FC), John Terry (Chelsea FC).

Mesfushorë: Phil Jagielka (Everton FC), Stewart Downing (Liverpool FC), Steven Gerrard (Liverpool FC), Frank Lampard (Chelsea FC), James Milner (Manchester City FC), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal FC), Scott Parker (Tottenham Hotspur FC), Theo Walcott (Arsenal FC), Ashley Young (Manchester United FC).

Sulmues: Andy Carroll (Liverpool FC), Jermain Defoe (Tottenham Hotspur FC), Wayne Rooney (Manchester United FC)*, Daniel Welbeck (Manchester United FC).
Yjet e ketij vendi
Wayne Rooney

Sulmuesi i Manchester Unitedit edhe pse do të mungojë në dy ndeshjet e para në grupe, pritet t'i hyjë në punë Anglisë në ndehjet në vazhdim.
Legjenda
Bobby Charlton

Robert "Bobby" Charlton CBE ka lindur me 11 Tetor 1937 në Ashington, Northumberland. Ka qenë futbollisti më i mirë në historinëe futbollit anglez.
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi D
N
F
B
H
GS
GP
P
1
1
0
0
1
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0