a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Joachim Low
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi B
Vlerëso Ekipin
6.9
7.0
Ekipi
Gjermania ishte e jashtëzakonshme gjatë fazës së kualifikimeve për Euro 2012. Ata mposhtën të gjithë kundërshtarët në Grupin A, Turqinë, Belgjikën, Austrinë, Azerbajxhanin dhe Kazakistanin. Gjermania grumbulloi pikët rekord prej 30 pikësh.

Përbërja:

Portierë: Manuel Neuer (FC Bayern München), Tim Wiese (SV Werder Bremen), Ron-Robert Zieler (Hannover 96).

Mbrojtës: Holger Badstuber (FC Bayern München), Jérôme Boateng (FC Bayern München), Benedikt Höwedes (FC Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Marcel Schmelzer (Borussia Dortmund), Philipp Lahm (FC Bayern München), Per Mertesacker (Arsenal FC).

Mesfushorë: Lars Bender (Bayer 04 Leverkusen), Toni Kroos (FC Bayern München), Thomas Müller (FC Bayern München), Mesut Özil (Real Madrid CF), Sami Khedira (Real Madrid CF), Marco Reus (VfL Borussia Mönchengladbach), André Schürrle (Bayer 04 Leverkusen), Bastian Schweinsteiger (FC Bayern München), Mario Götze (Borussia Dortmund), İlkay Gündoğan (Borussia Dortmund).

Sulmues: Miroslav Klose (S.S. Lazio), Mario Gomez (FC Bayern München), Lukas Podolski (1. FC Köln).
Yjet e ketij vendi
Mesut Ozil

Turku me pasaportë gjermane që luan për Real Madridin pritet të "fluturojë" Gjermaninë.
Legjenda
Franz Beckenbauer

Franc Anton Bekenbauer (gjermanisht Franz Beckenbauer), lindi në München, 11 shtator 1945. Eshtë futbollist dhe trajner gjerman.
Ka qenë lojatri më i suksesshëm gjerman, i cili i pari arriti të luaj 100 ndeshje per reprezentacioni gjerman. Si futbollist aktiv arriti të bëhet kampion bote në vitin 1974, më pas edhe si trajner në vitin 1990. Ka qenë organizator dhe njeriu kryesor i Kampionatit Botërorë 2006.
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi B
N
F
B
H
GS
GP
P
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0