a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Fernando Santos
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi A
Vlerëso Ekipin
4.8
7.0
Ekipi
Greqia kualifikohet si e para në Grupin F, ku garoi edhe Kroacia, Izraeli, Letonia, Gjeorgjia dhe Malta.

Përbërja:

Portierë: Kostas Chalkias (PAOK FC), Michalis Sifakis (Aris Thessaloniki FC), Alexandros Tzorvas (US Città di Palermo).

Mbrojtës: Vassilis Torossidis (Olympiacos FC), Kyriakos Papadopoulos (FC Schalke 04), Sokratis Papastathopoulos (SV Werder Bremen), Avraam Papadopoulos (Olympiacos FC), José Holebas (Olympiacos FC), Giorgos Tzavellas (AS Monaco FC), Stelios Malezas (PAOK FC).

Mesfushorë: Kostas Katsouranis (Panathinaikos FC), Giorgos Karagounis (Panathinaikos FC), Giannis Maniatis (Olympiacos FC), Giorgos Fotakis (PAOK FC), Grigoris Makos (AEK Athens FC), Giannis Fetfatzidis (Olympiacos FC), Sotiris Ninis (Panathinaikos FC), Kostas Fortounis (1. FC Kaiserslautern).

Sulmues: Dimitris Salpingidis (PAOK FC), Giorgos Samaras (Celtic FC), Fanis Gekas (Samsunspor), Nikos Liberopoulos (AEK Athens FC), Kostas Mitroglou (Atromitos FC).
Yjet e ketij vendi
Vasilis Torosidis

Mbrojtësi i Olympiakosit ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të mëdha evropiane, si Roma, Liverpool dhe Bayern Munich, falë formës së tij me klubin dhe përfaqësuesen.
Legjenda
Theodoros Zagorakis

I lindur në Kavallë me 27 Tetor 1971, Zagorakis është futbollisti më i suksesshëm grek në histori.
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi A
N
F
B
H
GS
GP
P
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0