a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Giovanni Trapattoni
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi C
Vlerëso Ekipin
4.6
7.0
Ekipi
Irlanda u kualifikua në EURO 2012 pas "play-offit", ku e eliminoi Estoninë. Në kualifikueset e EURO 2012, Irlanda ishte në Grupin B, ku luajti përballë Rusisë, Armenisë, Sllovakisë, Maqedonisë dhe Andorrës.

Përbërja:

Portierë: Shay Given (Aston Villa FC), Keiren Westwood (Sunderland AFC), David Forde (Millwall FC).

Mbrojtës: John O'Shea (Sunderland AFC), Richard Dunne (Aston Villa FC), Stephen Ward (Wolverhampton Wanderers FC), Sean St Ledger (Leicester City FC), Darren O'Dea (Celtic FC), Stephen Kelly (Fulham FC), Paul McShane (Hull City AFC).

Mesfushorë: Glenn Whelan (Stoke City FC), Keith Andrews (West Bromwich Albion FC), Aiden McGeady (FC Spartak Moskva), Darron Gibson (Everton FC), Paul Green (unattached), Damien Duff (Fulham FC), Stephen Hunt (Wolverhampton Wanderers FC), James McClean (Sunderland AFC).

Sulmues: Robbie Keane (LA Galaxy), Kevin Doyle (Wolverhampton Wanderers FC), Shane Long (West Bromwich Albion FC), Jonathan Walters (Stoke City FC), Simon Cox (West Bromwich Albion FC).
Yjet e ketij vendi
Shay Given

35-vjeçari shihet si shpëtimatri i përfaqësueses. Në të kaluarën, ai ka veshur fanellat e klubeve, si Newcastle United dhe Manchester City.
Legjenda
ROBBIE KEANE

Në betejën e ashpër në grup, Keane do të jetë arma kryesore e Irlandës në EURO2012, me anë të të cilit Trapattoni do të mundohet të mposhtë Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi C
N
F
B
H
GS
GP
P
1
0
1
0
0
0
1
1
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0