a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Slaven Biliç
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi C
Vlerëso Ekipin
6.4
7.0
Ekipi
Kroacia u rradhit e dyta me 22 pikë në Grupin F, ku konkurroi me Greqinë, Izraelin, Letoninë, Gjeorgjinë dhe Maltën.

Përbërja:

Portierë: Stipe Pletikosa (FC Rostov), Ivan Kelava (GNK Dinamo Zagreb), Danijel Subaić (AS Monaco FC).

Mbrojtës: Jurica Buljat (Maccabi Haifa FC), Vedran Ćorluka (Tottenham Hotspur FC), Danijel Pranjić (FC Bayern München), Gordon Schildenfeld (Eintracht Frankfurt), Josip imunić (GNK Dinamo Zagreb), Darijo Srna (FC Shakhtar Donetsk), Ivan Strinić (FC Dnipro Dnipropetrovsk), Domagoj Vida (GNK Dinamo Zagreb),

Mesfushorë: Milan Badelj (GNK Dinamo Zagreb), Tomislav Dujmović (FC Dinamo Moskva), Ivo Iličević (Hamburger SV), Niko Kranjčar (Tottenham Hotspur FC), Luka Modrić (Tottenham Hotspur FC), Ivan Periić (Borussia Dortmund), Ivan Rakitić (Sevilla FC), Ognjen Vukojević (FC Dynamo Kyiv).

Sulmues: Eduardo (FC Shakhtar Donetsk), Nikica Jelavić (Everton FC), Mario Mandukić (VfL Wolfsburg), Ivica Olić (VfL Wolfsburg).
Yjet e ketij vendi
Luka Modriç

Kroacia pret mrekulli nga Modriç, i cili aktualisht vesh fanellën e Tottenhamit.
Legjenda
Davor Suker

I lindur në Osijek me 1 Janar 1968, Shuker është futbollisti më i suksesshëm kroat në histori. Periusha më e shkëlqyeshme ka qenë ajo e Botërorit Franca 2008, ku me 6 golat e shënuar u shpall golashënuesi më i mirë.
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi C
N
F
B
H
GS
GP
P
1
0
1
0
0
0
1
1
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0