a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Dick Advocaat
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi A
Vlerëso Ekipin
4.4
7.0
Ekipi
Rusia kualifikohet si e para në Grupin B me 23 pikë. BAsjhkë me të në grup garuan edhe Irlanda, Armenia, Sllovakia, Maqedonia dhe Andorra.

Përbërja:

Portierë: Igor Akinfeev (PFC CSKA Moskva), Vyacheslav Malafeev (FC Zenit St Petersburg), Anton Shunin (FC Dinamo Moskva).

Mbrojtës: Aleksandr Anyukov (FC Zenit St Petersburg), Aleksei Berezutski (PFC CSKA Moskva), Sergei Ignashevich (PFC CSKA Moskva), Vladimir Granat (FC Dinamo Moskva), Yuri Zhirkov (FC Anzhi Makhachkala), Dmitri Kombarov (FC Spartak Moskva), Roman Sharonov (FC Rubin Kazan), Kirill Nababkin (PFC CSKA Moskva).

Mesfushorë: Igor Denisov (FC Zenit St Petersburg), Konstantin Zyryanov (FC Zenit St Petersburg), Roman Shirokov (FC Zenit St Petersburg), Denis Glushakov (FC Lokomotiv Moskva), Igor Semshov (FC Dinamo Moskva), Marat Izmailov (Sporting Clube de Portugal), Alan Dzagoev (PFC CSKA Moskva).

Sulmues: Andrey Arshavin (FC Zenit St Petersburg), Aleksandr Kerzhakov (FC Zenit St Petersburg), Aleksandr Kokorin (FC Dinamo Moskva), Roman Pavlyuchenko (FC Lokomotiv Moskva), Pavel Pogrebnyak (Fulham FC).
Yjet e ketij vendi
Andrey Arshavin

30-vjeçari përjetoi kulmin e karrierës së tij në vitin 2008, kur fitoi Kupën UEFA (Europa League) me Zenitin dhe në Euro 2008.

U transferua te Arsenal por Topçinjtë e huazuan te Zenit St Petersburg.
Legjenda
Lev Yashin

Lev Yashin (22 Tetor 1929 20 Mars 1990)
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi A
N
F
B
H
GS
GP
P
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0