a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
a
-
a
Traineri
Vicente Del Bosque
Ndeshja e Rradhës
Ky ekip nuk ka më ndeshje për të luajtur!
Grupi C
Vlerëso Ekipin
6.5
7.0
Ekipi
Spanja garoi në Grupin I bashkë me Republikën Çeke, Skocinë, Lituaninë dhe Lihtenshtajnin, duke mos shënuar asnjë humbje dhe duke grumbulluar 24 pikë.


Përbërja:

Portierë: Iker Casillas (Real Madrid CF), Víctor Valdés (FC Barcelona), Pepe Reina (Liverpool FC)

Mbrojtës: Sergio Ramos (Real Madrid CF), Gerard Piqué (FC Barcelona), Jordi Alba (Valencia CF), Álvaro Arbeloa (Real Madrid CF), Raúl Albiol (Real Madrid CF), Juanfran (Club Atlético de Madrid), Javi Martínez (Athletic Club).

Mesfushorë: Xavi Hernández (FC Barcelona), Sergio Busquets (FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid CF), David Silva (Manchester City FC), Santi Cazorla (Málaga CF), Jesús Navas (Sevilla FC), Cesc Fàbregas (FC Barcelona), Andrés Iniesta (FC Barcelona).

Sulmues: Fernando Llorente (Athletic Club), Juan Mata (Chelsea FC), Fernando Torres (Chelsea FC), Pedro Rodríguez (FC Barcelona), Álvaro Negredo (Sevilla FC).
Yjet e ketij vendi
Xavi

Ndër më të mirët e Barcelonës dhe pjesë e gjeneratës së artë të Spanjës. Pasimet e sakta dhe kontrolli i topit janë dy aftësitë kryesore që ka Xavi.
Legjenda
Alfredo Di Stefano

Legjenda e Real Madrid, Alfredo Di Stefano ka lindur 1926 në Buenos Aires dhe konsiderohet si futbollisti më i famshëm spanjoll i ti gjitha kohërave.
Ndeshjet e këtij ekipi & Renditja
Faza në Grupe
   Grupi C
N
F
B
H
GS
GP
P
1
0
1
0
0
0
1
1
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0