Capello sulmon Rooney
sh-trajneri i Anglisė Fabio Capello ka akuzuar sulmuesin anglez Wayne Rooney duke thėnė se ai luan mirė vetėm pėr Manchester United dhe lė pas dore kombėtaren.

Nė njė prononcim pėr ‘The Sun’, tekniku italian ėshtė shprehur se ai luan mirė vetėm pėr Manchesterin e Sir Alex Ferguson.


“Pasi pashė ndeshjen qė bėri ndaj Italisė mendoj se Rooney kupton vetėm anglishten e skocezėve sepse ai luan mirė vetėm pėr Manchesterin e Sir Alex Ferguson”, u shpreh Capello. /albeu.com/
Shtuar më 27/06/2012, ora 15:53