Klose: Kėtu merr fund rruga e Italisė
Miroslav Klose do tė jetė arma mė e fortė e Gjermanisė kundėr Italisė. Eksperienca, kombinimet perfekte me Ozil, angazhimi nė Serinė A, gjuha dhe rreziku i tij para portės e bėjnė tė jetė favorit kundrejt kolegut bavarez Mario Gomez.

Nė prag tė ndeshjes sė tij tė 121-tė me kombėtaren, bomberi 34- vjeēar i Gjermanisė gjatė konferencės sė djeshme pėr shtyp u ka shpallur luftė katėr herė kampionėve tė Botės duke i kėrcėnuar ata me skualifikim.

"Kohėt kanė ndryshuar dhe skuadra jonė ka pėsuar rritje. Mė kujtohet ende sot e kėsaj dite kur Grosso na ndėshkoi nė vitin 2006, por kėtė herė radhėn e kanė ata dhe pėrgjigjen do ta marrin nė fushė. Jam pėrgatitur maksimalisht pėr kėtė ndeshje, nė tė cilėn do tė jap shpirtin nė fushė pėr ta fituar. Pėrveē anės sportive, unė do jem edhe nė rolin e "pėrkthyesit" duke spiunuar taktikat e tyre gjatė lojės. Italianėt nuk luajnė aq nė ofensivė sa thuhet. Fakti qė luaj nė Serinė A mė ka bėrė tė kuptoj lojėn e tyre, ndaj mund tė them se janė dinakė. Italia ėshtė pjesė e gjysmėfinales, mirėpo pikėrisht kėtu merr fund cikli i saj", u shpreh Klose.

Gjysėmfinalja e dytė e Euro 2012, Itali-Gjermani luhet sonte nė orėn 20.45. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2012, ora 10:14