Torres: shijova mė shumė golin e Matės
Fernando Torres ka hyrė nė histori si lojtari i parė qė shėnon nė dy finale rradhazi tė Europianeve. Por ai ka dekalruar se e ka shijuar mė shumė asistin nė golin e 4-t tė cilin e shndėrroi nė gol shoku i tij i skuadrės edhe te Chelsea, Juan Matta, se sa shėnimin e golit personal qė i dhuroi atij edhe "Kėpucėn e Artė" nė Euro 2012.

Juan Matta vulosi kapitullimin e Italisė. Edhe pse u aktivizua nė minutėn e 85-tė, pas tre minutash ai shėnooi golin e katėrt pėr Spanjėn dhe tė parin personal nė Europian.

"Juan kishte njė Europian tė vėshtirė pasi nuk kishte luajtur asnjė minutė. Kjo ka qenė shumė e vėshtirė pasi ai ka zhvilluar njė sezon tė mrekullueshėm tek Chelsea", u shpreh "El Nino". /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2012, ora 11:20