Varshava, "fatsjellėse" pėr Gjermaninė
Nėse dikush beson nė statistika, atėherė sot italianėt nuk duhet tė mendojnė shumė pėr historikun e pėrballjeve klasike Itali-Gjermani. Stadiumi i Varshavės, ku dhe do tė luhet sot nė mbrėmje super-takimi, si pėr Kombėtaren gjermane, ashtu edhe pėr klubet, ėshtė njė fushė "fatsjellėse" pėr gjermanėt.

Katėr herė ka luajtur Gjermania kėtu dhe ka fituar 3 prej tyre dhe ka barazuar 1. Kanė luajtur 3 herė edhe klube tė ndryshme nė kompeticione tė UEFA-s, duke i marrė tė gjitha fitore.

A do tė jetė edhe sot "fatsjellės" Varshava pėr gjermanėt? Tė presim e tė shohim.../albeu.com/
Shtuar më 28/06/2012, ora 10:49