Gjermani-Itali, Prandelli: Do tė bėjmė lojė tė madhe
Nė pritje tė sfidės me skuadrės sė Gjermanisė dhe Italisė, trajneri i tė kaltėrve ka deklaruar se arma e fortė e kėsaj kombėtarje ėshtė mesfusha. Nė njė konferencė pėr shtyp Prandelli u shpreh se djemtė e tij do tė bėjnė njė lojė tė madhe.


Ndėrsa tekniku gjerman Loew ėshtė i bindur se skuadra e tij do tė arrijė tė fitojė ndaj Italisė nė sfidėn gjysmėfinale qė do tė zhvillohet nė Varshavė.

"Duhet tė ndalim Pirlon, pasi ai dikton lojėn nė fushė. Italinė e respektojmė, por nuk e kemi frikė", u shpreh ai para gazetarėve. "Sa i pėrket historisė, 6 vjet mė parė ishte njė Itali ndryshe, - vijon trajneri gjerman. - Njė vit mė parė barazuam 1-1 nė miqėsore, ndėrkohė qė ka ndryshuar edhe mentaliteti italian i futbollit. Ajo humbje e vitit 2006 ka qenė zhgėnjimi im mė i madh, sidomos pėr mėnyrėn sesi erdhi", shprehet Joakim Loew. /albeu.com/


Shtuar më 28/06/2012, ora 09:30