Maldini: Ronaldo favorit pėr "Topin e Artė"
Legjenda e Milanit, Paolo Maldini vlerėson si kandidatė potencialė pėr fitimin e "Topit tė Artė" Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Nė njė intervistė pėr Sky Sport24 ai nuk lė pa vlerėsuar edhe kandidaturėn e Pirlos por mendon se ai nuk mund ta fitojė atė.


“Andrea ėshtė lojtar unik. Pėr shumė arsye, ai ėshtė i pakrahasueshėm... Por nuk mendoj se e ka tė mundur (ta fitojė) Topin e Artė. Sezonet e Messit dhe Ronaldos ishin mė tė mira, ndėrsa Ronaldo do ta fitojė padyshim nėse shkon nė finale me Portugalinė”, ka deklaruar Maldini. /albeu.com/
Shtuar më 27/06/2012, ora 10:51