Mandzukiē te Bayern Munchen
Euro 2012 ėshtė kthyer nė njė vitrinė talentesh dhe gjysma e klubeve europiane kanė zbarkuar me agjentėt e tyre pėr tė pėrvetėsuar talentet nė shpėrthim, apo futbollistėt qė ende nuk janė shquar. Njė rast tė tillė i ngjashėm ndodhi dhe me njė lojtar kroat.

Ylli kroat Mario Mandzukiē ka qenė fatlum nė kėtė Kampionat Evropian. Nuk kanė qenė sukseset e Kroacisė ato qė Mandzukic i pėrjetoi nė Euro 2012, por forma personale ka qenė impresionuese. Duke shėnuar 3 gola dhe duke zhvilluar lojėra tė mira me Kroacinė, Madzukiē ka bindur zyrtarėt e Bayern Munchen qė tė paguajnė shumėn e kėrkuar pėr tė.

Sulmuesi i Wolfsburg ka arritur marrėveshje me gjigandin gjerman. Mandzukiē ka nėnshkruar kontratė 4-vjeēare me Bayern Munchen, ndėrsa zyrtarizimi pritet tė bėhet tė mėrkurėn. Edicionin e kaluar me Wolfsburg, Mandzukiē kishte shėnuar 12 gola. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2012, ora 11:42