Mbreti takon Kampionėt: Jeni tė shkėlqyer
Mbreti i Spanjės, Juan Carlos, ka pėrgėzuar Kombėtaren e Spanjės pėr triumfin nė kampionatin europian. "Ju pėrgėzoj dhe ju falėnderoj pėr paraqitjen e denjė qė i bėtė vendit tuaj nė njė kompeticion kaq tė rėndėsishėm. Ju jeni djem tė shkėlqyer dhe njė ekip i jashtėzakonshėm. Urime!", ka thėnė madhėria e tij gjatė fjalės pėrshėndetėse, para se tė kryenin edhe foton zyrtare.

Ndėrkohė, nė deklaratat e kampionėve tė Europės, bie nė sy fakti qė ata ua dedikojnė triumfin tifozėve nė pjesėn mė tė madhe.

Iker Casillas - "Ishte njė triumf i shkėlqyer. Falėnderojmė Mbretin dhe familjen e tij pėr mbėshtetjen. Jemi tė lumtur qė kemi nderuar tė gjithė vendin tonė!".

Juan Mata - "Jemi njė skuadėr e shkėlqyer dhe kėtė e dinė tė gjithė, ndėrsa Xavi Hernandez ėshtė legjendė e futbollit".

S.Ramos – "Jemi njė ekip unik, pasi kemi lojtarė unik si Iniesta".

Iniesta - "Tifozėt tanė e meritojnė njė festė kaq tė bukur".

Pepe Reina - "Ky ekip ėshtė njė legjendė. Meritojnė tė gjithė qė tė jenė tė paharrueshėm".

D.Silva - "Jemi krenarė dhe tė emocionuar pėr pritjen qė na kanė bėrė tifozėt. Ata janė arsyeja qė ne jemi kaq tė fortė"
Shtuar më 03/07/2012, ora 12:01