Mbrojtja, pika e dobėt e Gjermanisė
Legjenda argjentinase e historisė sė futbollit beson se Italia e Cesare Prandellit ka shanse pėr tė fituar nė gjysmėfinale kundėr Gjermanisė, nė mbrėmjen e sotme, edhe pse ajo konsiderohet favorite. Trajneri i Al Wasl deklaroi se Axurrėt duhet tė fitojnė besim dhe tė kuptojnė pikat e dobėta tė gjermanėve, duke analizuar golat e pėsuar nė Europian.

"Nėse ka njė dobėsi nė makinerinė gjermane, ajo ėshtė mbrojtja. Kundėr Greqisė, njė kundėrsulm i shpejtė i Salpingidis dhe Samaras e la tė ekspozuar mbrojtjen dhe kapi nė befasi Manuel Neuer. Nėse Greqia arriti tė shėnojė dhe tė kalojė mbrojtjen gjermane, atėherė edhe Italia mundet", janė kėto fjalėt e Diego Maradonės pėr "Indian Times". /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2012, ora 11:49