Merkel e shikon Gjermaninė nė finale
Kancelarja gjermane Ankela Merkel i ka kėrkuar menaxherit tė kombėtares gjermane, Oliver Bierhof, qė tė jetė nė tribunėn e stadiumit “Olimpik” tė Kievit, nė rast se Gjermania do tė luajė nė finale.

“Kancelarja na pėrgėzoi dhe natyrisht shpreson qė ne tė jemi nė finale dhe na premtoi qė do tė vinte nė stadium”, tha Bierhof. Merkel ishte tifozja speciale e Gjermaninė nė ēerekfinalen e fituar 4-2 me Greqinė, por ajo nuk do tė jetė prezente nė gjysmėfinalen kundėr Italisė nė Varshavė, pėr shkak tė bisedimeve rreth krizės ekonomike qė po mbahen nė Bruksel. /albeu.com/
Shtuar më 27/06/2012, ora 17:46