Olsen: Gjermania, Kampione e Europės
Trajneri i Kombėtares sė Danimarkės, Morten Olsen, ėshtė i bindur se Gjermania do tė shpallet kampione nė "Euro 2012". Tekniku skandinav kėmbėngul se "Pancerat" kanė ekipin mė tė mirė pėr tė triumfuar nė kėtė Europian edhe pse nė finale do tė luajė pėrballė kampionėve nė fuqi, Spanjėn.

"Mendoj se Gjermania do tė shpallet kampione. Ajo krijon mė shumė raste pėr gol dhe me lehtėsi depėrton nė zonė. Ka njė lojė dinamike, e cila ėshtė mė bindėse se ajo e Spanjės", ėshtė shprehur Olsen pėr portalin sportiv "Goal.com".

"Spanja do tė jetė kundėrshtare e Gjermanisė nė finale, por nė fund ekipi i Joachim Low do t'i gėzohet fitores", tha Olsen pa llogaritur pengesėn e sotme, Italinė.

Olsen me Pėrfaqėsuesen e Danimarkės u eliminua nė fazėn e grupeve tė "Euro 2012" dhe nė ndeshjen e fundit u mposhtėn 1-2 pikėrisht nga Gjermania. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2012, ora 12:10