Prandelli, "timonier" i Italisė sė re
Humbje e turpshme nė finale apo evropian spektakolar? Mediat italiane nuk dinė ēfarė tė veēojnė nga kjo aventurė qė mund ta ēonte kombėtaren e Prandellit nė majėn e kontinentit.

Kjo ėshtė edhe dilema mė e madhe e ambientit tė kaltėr ku pėrveē transformimit tė njė skuadre tė "vdekur", tekniku po "thumbohet" edhe pėr zgjedhjet e gabuara nė finale.

Ishte vetė Prandelli qė pas ndeshjes deklaroi se do ta vazhdojė projektin e nisur pėrpara 2 vjetėsh, duke dhėnė njė sinjal tė qartė se nė mendjen e tij tashmė po fotografon skuadrėn qė do tė luajė nė eliminatoret e Botėrorit 2014.

Kapiteni Gigi Buffon e ka shprehur qartėsisht pozicionin pro dhe bashkė me tė federata e shumė lojtarė tė rėndėsishėm. Por cilat janė lėvizjet e ardhshme tė Prandellit nė fushėn italiane tė shahut? Toto Di Natale ėshtė i pari qė do t’i japė lamtumirėn skuadrės, ndėrsa rrugėn e tij pritet ta ndjekin edhe Thiago Motta, Barzagli e De Sanctis.

Nyja mė e vėshtirė ėshtė Andrea Pirlo, ecuria e tė cilit do tė vlerėsohet pas ēdo ndeshjeje. Nuk dihet ende asgjė edhe pėr Antonio Cassanon, i cili luajti njė evropian plot dritėhije. Nėse flasim pėr tė ardhmen, ata qė pritet tė shkėlqejnė nė Brazil janė Ogbonna e Borini, pa harruar Destron, i cili ka futur nė “sherr” 5 ekipe tė Serie A.

Emra tė tjerė qė shfaqen nė horizont janė edhe Gabbiadini, El Shaarawy, Verratti, Insigne, pa harruar edhe mbrojtėsin Ranocchia. /albeu.com/
Shtuar më 02/07/2012, ora 11:06