Nėnkampionėt priten si heronj (VIDEO)

Edhe pse nuk arriti tė ngrejė trofeun e kampionit, edhe Italia e Prandellit ėshtė pritur nga shumė tifozė nė aeroportin e Romės.

Anėtarė tė familjeve tė futbollistėve italianė dhe fansa tė pėrfaqėsueses azzure i kanė uruar mirėseardhjen nėnkampionėve tė Europės tė cilėt bėnė njė paraqitje shumė tė mirė nė Poloni dhe Ukrainė.

Ashtu si spanjollėt edhe italianėt janė pritur nga presidenti Xhorxhio Napoletano, i cili ka falėnderuar njė pėr njė tė gjithė futbollistėt dhe stafin teknik pėr kėtė dhuratė kaq tė bukur qė i bėnė popullit italian nė kėtė situatė tė vėshtirė ekonomike.

Ekipi ėshtė pritur pėr disa minuta edhe nga Presdienti i Republikės Giorgio Napolitano dhe pasi kanė dalė nga Pallati Presidencial janė pritur me duarttrokitje nga njė numėr i madh tifozėsh qė kishin dalė nė rrugė pėr ti pėrshėndetur. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2012, ora 10:41